Wykonujemy instalację zbiorczą AZART - system dystrybucji sygnału telewizji DVB-T, TV-SAT i radia dla: Deweloperów, Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych.

Telewizja za darmo w sieci AZART

Sieć AZART ( Abonencka Zbiorcza Antena Radiowo Telewizyjna ), służy do dystrybucji sygnału telewizji w technologii DVB-T lub/i satelitarnej od źródła sygnału do gniazda abonenckiego w mieszkaniu. Takie rozwiązanie sprawia, że w gniazdku telewizyjnym w mieszkaniu abonenta sygnał jest cały czas, a to abonent decyduje z jakiej telewizji chce skorzystać. Telewizja odbierana za pomocą instalacji zbiorczej jest darmowa, ponieważ sama instalacja służy do przekazywania sygnału telewizyjnego, który jest za darmo dostępny w powietrzu oraz na satelicie. Koszt jaki musi ponieść zarządca budynku to koszt wykonania takiej instalacji, oraz bieżąca konserwacja.

Naziemna telewizja cyfrowa oferuje nie tylko lepszą jakość obrazów i dźwięków ale dodawanie usług interaktywnych, serwisów płatnych, a także umożliwia dodanie dodatkowych komponentów, takich jak dźwięk przestrzenny. Wynikiem wprowadzenia telewizji naziemnej jest likwidacja odbioru analogowego.

Za nadawanie sygnału kanałów telewizyjnych DVB-T w Polsce odpowiedzialna jest firma EMITEL. Ilość i rodzaj kanałów DVB-T ustalana jest przez KRRiT w drodze oddzielnych postępowań.

https://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/

 

 

 

Zamów technika