LogoInfo

Słownik ::

CE (Customer Equipment) ::

Urządzenie instalowane w lokalizacji klienta. Do taich urządzeń należą m.in. routery, modemy, centralki telefoniczne i inne urządzenia znajdujące się po stronie użytkownika pracującego w zasięgu konkretnej sieci teleinformatycznej.


 

CIR (Committed Information Rate) ::

Wskaźnik stosowany w sieciach pakietowych Frame Relay w celu określenia wymaganego zajęcia kanału transmisyjnego (mierzonego w b/s). Wskaźnik CIR określa gwarantowaną minimalną prędkość transmisji danych w danym czasie.


 

CLIP( Calling Line Identification Presentation) ::

Funkcja urządzenia polegająca na identyfikacji rozmówcy. Zanim połączenie zostanie odebrane na wyświetlaczu telefonu bądź też specjalnej przystawki prezentowany jest numer osoby, która próbuje się do nas dodzwonić. Usługa jest dostępna zarówno w sieciach telefonii komórkowej, jak i stacjonarnej.


 

CLIR (Calling Line Identification Restriction) ::

Funkcja urządzenia pozwalająca na zastrzeżenie prezentacji własnego numeru telefonicznego. Usługa ta jest dostępna zarówno w sieciach telefonii bezprzewodowej (NTM, GSM, UMTS), jak i stacjonarnej (ISDN, zwykłe linie analogowe). Z reguły usługa CLIR oferowana jest razem z zastrzeżeniem numeru, dzięki której informacja o numerach operatora nie przekaże naszego numeru innym abonentom.